ورود ثبت نام

شرایط استرداد کالا

پادکالا مدعی بهترین خدمات دهی در جهت جلب رضایت مشتریان خود است. در این راستا و بر اساس قوانین موجود در سایت و در جهت ایجاد اطمینان و آسایش خرید از فروشگاه اینترنتی پادکالا ، هر مشتری می تواند تحت شرایط زیر محصول خریداری شده را طی سه روز از زمان دریافت به فروشگاه برگشت دهد.

1. وجود مغایرت (عدم تطابق) کالا دریافت شده با آنچه از مشخصات کالا در سایت ارائه شده است.

 اگر کالایی که به مشتری تحویل داده می شود، دارای مغایرت است، مشتری می بایست بدون بازکردن و استفاده کالا، موضوع را به دپارتمان خدمات پس از فروش پادکالا اطلاع دهد تا نسبت به برگشت آن اقدامات لازم صورت پذیرد در غیراینصورت (خارج شدن کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود) امکان رسیدگی به درخواست برگشت مشتری وجود ندارد. اگر کالا باز شده و مشتری متوجه عدم تطابق آن گردد، می بایست کارتن، جعبه یا هر بسته بندی که کالا بوسیله آن به مشتری تحویل داده شده است را نگهداری نماید تا امکان عودت کالا وجود داشته باشد. هرگونه نت نویسی بروی بسته بندی یا پاره نمودن آن سبب خروج کالا خریداری شده از سه ضمانت برگشت کالا می شود.

2. وجود آسیب دیدگی کالا در اثر جابجایی و حمل و نقل

در صورتی که کالا دریافت شده دارای آسیب فیزیکی ظاهری باشد که مربوط به حمل و نقل است، می بایست صورت جلسه نوشتاری با مامور تحویل کالا تهیه شده و این برگه را برای برگشت کالا نزد خود نگهداری نماید. در غیر اینصورت فروشگاه پادکالا متعهد به برگشت کالا نخواهد بود. البته کلیه محصولات فروشگاه اینترنتی در بسته بندی های مناسب ارائه می گردد، و سعی گردیده با بهترین مجموعه های خدمات پستی در سطح کشور همکاری صورت پذیرد تا مشتریان نیز از زمان و نحوه دریافت کالا، اطمینان خاطر داشته باشند. لازم به ذکر است وجود ایرادات فنی ظاهری می بایست طی چند ساعت اولیه دریافت کالا به دپارتمان فنی پادکالا اعلام گردد تا اقدامات لازم در این راستا صورت پذیرد.

نظرات کاربران در خصوص کالاها، تنها تجربه شخصی و بیان دیدگاه های افراد می باشد و دلیل بر ایجاد مسئولیت برای فروشگاه اینترنتی پاد کالا نمی باشد..

نحوه استرداد مبلغ مشتری

در صورت تایید وجود مغایرت یا آسیب دیدگی، فروشگاه اینترنتی پاد کالا هزینه پرداخت شده توسط مشتری بابت کالا را مطابق فاکتور حداکثر طی یک هفته به مشتری بر می گرداند. هزینه پست در صورت اثبات مغایرت بر عهده فروشگاه اینترنتی پاد کالا می باشد.

آیا می توانم محصول را بازگشت دهم؟

شما می توانید تا ۱ روز پس از دریافت سفارش خود، آن را مرجوع نمایید. دلایل مرجوعی کالا می تواند شامل یکی از موارد زیر باشد:

کالای دریافت شده اشتباه بوده و یا اقلام سفارش به صورت کامل تحویل داده نشده‌ باشند.

محصول به طور کلی روشن نشده و یا آسیب فیزیکی داشته باشد (این مورد تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا بایستی به مرکز خدمات پس از فروش شرکت سازنده اعلام شود.)

محصول مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری داشته باشد.

مشتری نظر خود را درباره خرید محصول عوض کرده باشد.

شرایط پذیرش کالای برگشتی چیست؟

در صورت تغییر نظر مشتری درباره خرید کالا محصول باید در بسته بندی اصلی خود بوده و پلمب بسته بندی باز نشده باشد.

محصول مطابق شرایط اولیه (هنگام تحویل کالا) بوده و مورد استفاده قرار نگرفته باشد.

محصول آسیب ندیده باشد.

بازگشت مبلغ پرداخت شده به چه صورت است؟

پاد کالاتمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا مبلغ مورد نظر را تا ۷۲ ساعت کاری پس از دریافت کالای برگشتی به حساب مشتری واریز نماید.

مراحل بازگشت کالا چیست؟

شما با پر کردن فرم استرداد محصول این را به کارشناسان فنی اعلام کنید. پس از بررسی و نتیجه گیری اگر دلایل بازگشت کالا مورد قبول باشد اقدامات مورد نیاز برای بازگشت مبلغ پرداختی، طی ۷۲ساعت کاری انجام خواهد شد. اما اگر دلایل بازگشت کالا مورد قبول واقع نشده و یا با محصول بازگشتی مغایرت داشته باشد محصول به مشتری پس داده می‌شود.


هدیه

لیست کالاهای دارای هدیه

ارسال سریع

ارسال با پیک و پست

ضمانت

ضمانت بازگشت وجه

کیفیت رقابتی

بالاترین کیفیت  محصول

مشاوره و پشتیبانی

مشاوره و پشتیبانی 24 ساعته